Strategia bezpieczeństwa RP

Każdy kraj musi mieć odpowiednio zaplanowaną politykę wewnętrzną oraz zewnętrzną, a na obu tych płaszczyznach bardzo istotnym obszarem funkcjonowania okazuje się sfera bezpieczeństwa – tak wewnętrznego, czyli innymi słowy mówiąc bezpieczeństwa narodowego oraz bezpieczeństwa zewnętrznego. To w jaki sposób przeciwdziałać w razie pojawienia się różnorodnych działań negatywnych wobec organizmu państwowego czy to ze środka, a więc od społeczności tego państwa, czy też innych obszarów terytorialnych krajów, powinno być natomiast regulowane na podstawie procedur, zasad, norm oraz konkretnie opracowanej polityki uwzględnionych łącznie w strategii bezpieczeństwa.
Podobnie jak i wszystkie inne kraje na całym świecie, także i nasz kraj posiada swoistą strategię, a więc Strategię Rzeczypospolitej Polski. Na jej podstawie ukształtowane zostały określone obowiązki jakie państwo ma względem swego społeczeństwa.

O czym zatem mowa w praktyce? Przede wszystkim konieczne jest dążenie ze strony organizmu państwowego do wykreowania jak najbardziej korzystnego środowiska międzynarodowego dla danego państwa, bowiem to w razie nawet jakichkolwiek negatywnych konfliktów z innym państwem pozwoli na zyskanie szerokiego grona zwolenników – sojuszników. Jest zatem bardzo istotne, aby strategią RP okazało się uściślanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Konieczne jest, aby tworzyć dobry PR Rzeczypospolitej, co przekłada się w praktyce na jej świetny wizerunek i prestiż na tle szeregu innych organizmów państwowych nie tylko w skali europejskiej ale i międzynarodowej w ogóle.
Artykuł dzięki:

Related Posts